"Mroczna melodia" Pam Godwin

 Nazywają mnie dziwką.  

Może nią jestem. 

 Czasami robię rzeczy, którymi gardzę. 

 Czasami mężczyźni biorą je  bez pytania.  

Ale mam muzyczny dar i plan. 

Jest tylko jedna przeszkoda....

 

Właśnie tak rozpoczyna się oryginalne wydanie "Mrocznej melodii". Troszkę żałuję, iż nasze rodzime wydawnictwo nie zdecydowało się na bezpośrednie tłumaczenie. Moim zdaniem "oryginał" jest o wiele bardziej obiecujący, mroczny i brutalny.  A właśnie taka jest ta książka. Powieść Godwin to romans, którego głównymi bohaterami są nauczyciel i uczennica. To erotyczna opowieść o erotycznym przebudzeniu,  uwodzeniu i seksualnym zepsuciu . Jednak jest tutaj też coś więcej . Pod powłoką banalnej historii kryją się cenne przemyślenia na temat bolesnej przeszłości,  gwałtów, terroru psychicznego a także  autorefleksja, które się z tym wiąże. 

Ivory ma wielki talent i jeszcze większą nadzieję, że prestiżowa szkoła muzyczna pozwoli jej go rozwijać. Choć nie jest łatwo, bo w przeciwieństwie do innych uczniów pochodzi z biednej, patologicznej rodziny, nie załamuje się i ciężko pracuje na swój sukces.Emeric to arogancki, autorytarny i piekielnie przystojny nauczyciel muzyki. Jego pojawienie się w szkole zachwieje światem Ivory i sprawi, że wygrywane przez nią melodie od tej pory będą w tonacji pożądania. Uczennicę i nauczyciela połączy mroczna relacja, w której tylko muzyka pozostanie bez skazy. W wieku siedemnastu lat Ivory Westbrook przeżyła wystarczająco dużo tragedii, by starczyło na tysiąc żyć. Odkąd zmarł jej ojciec wiodła życie pełne rozpaczy i bólu. Z matką i bratem, którzy zatracili się w nałogach, musiała ponosić ciężar obowiązków domowych, sprzedając jedyną rzecz, jaką miała,swoje ciało, by opłacić rachunki. Kiedy Emeric Marceaux zostaje zatrudniony jako nauczyciel w prestiżowym liceum, do którego chodzi Ivory, dziewczyna  wie, że jej przyszłość stała się niepewna. Poprzedni instruktor gry obiecywał, że dzięki ciężkiej pracy i jego znajomościom, będzie miała zapewnione miejsce w najlepszym collegu. Dziewczyna potrzebowała jednak stypendium, by zrealizować swoje muzyczne marzenia.  Emeric Marceaux wie, że z jego pociągu do  młodej uczennicy nie wyniknie nic innego jak kłopoty. Ivory  jest inna od bogatych dzieciaków, wyzwala w nim  dominujący i opiekuńczy instynkt. Z każdą spędzoną z nią chwilą zapuszcza się coraz dalej na zakazane terytorium.
Pomimo tego, że oboje wiedzą, że każdy rodzaj relacji seksualnej między nimi może mieć katastrofalny finał, wielokrotnie ulegają pokusie. Początkowo niepewni, wkrótce wyruszają w  podróż odkrywania włąsnej seksualności i siebie nawzajem. Emeric był niezwykle seksowny. Kochałam jego nadmierną opiekuńczość. Sposób, w jaki traktował Ivory , jak o nią dbał...było to niezwykle rozczulające. Był dominujący, ale nadal wspierał i pocieszał a jednocześnie pozostał "złym" chłopcem ,perwersyjnym, niegrzecznym nauczycielem smakującym zakazanego owocu. Mężczyzna niezbyt długo walczył ze swoimi uczuciami. Ivory miała być tylko jego. Emeric był jak jej Mroczny Rycerz, który przyszedł i ją uratował a następnie spuścił lanie.
 

Ta książka od początku do końca przykuwała moją uwagę. Pam Godwin snuje erotyczną opowieść, która zapiera dech w piersiach. Powieść wywołuje tak silne, surowe emocje, że czasami nienawidziłam jej tak bardzo, jak ją kochałam. To niezwykle dobrze napisana, mroczna historia. Przygotuj się na trudne tematy, takie jak wykorzystywanie dzieci (emocjonalne, fizyczne i seksualne), gwałt,   zakazaną relację uczeń / nauczyciel.  Godwin nie boi się poruszać tych zagadnień, co ja osobiście doceniam, ale innym czytelnikom może być trudno się z nimi uporać.
W "Mrocznej melodii" czuć było duże napięcie seksualne.  Jednak jeśli myślicie, że powieść ta jest zbudowana tylko i wyłącznie na sexie, to was rozczaruję. W pierwszych trzech czwartych książki nie dochodzi do pełnego zbliżenia. . Autorka bardziej skupiła się na subtelnej erotyce i budowie związku, który ma być słodki, zabawny i przepełniony miłością. Jak na "mroczną" książkę, gdyż nadal za taką ją uważam dość często się uśmiechałam, jak chociażby przy scenie w której Ivory rzuca markerem w Emerica. Cienkopis odbija się od jego czoła jednocześnie pozostawiając na nim ślad. Muszę przyznać, że bardzo łatwo było mi to sobie wyobrazić. 

 
Ta historia nie jest tym, czego się spodziewałam, jest czymś więcej. Myślałam, że to kolejna banalna, seksowna lektura opowiadająca  zakazaną historię miłosną, a okazało się, że jest to bardzo dojrzała emocjonalnie i mądra powieść. Uwielbiałam czytać o narodzinach miłości pomiędzy Emerickiem i Ivory. Z zapartym tchem śledziłam zwroty akcji, która toczyła się tak szybko , że wprost nie mogłam się doczekać, co będzie na następnej stronie. Doceniam sposób, w jaki w tej książce zostało zilustrowane prawdziwe życie. Nic nie było cukrowe, wszystko opisywało ciężkie losy dziewczyny, która musiała  sprzedać to co miała najcenniejsze za pieniądze, aby spełnić swoje marzenia. To było skomplikowane, trudne do strawienia, ale takie rzeczy zdarzają się w życiu. I to częściej niż sądzicie.  Ivory miała cel i była zdeterminowana, aby go osiągnąć bez względu na wszystko. Była osamotniona w swojej wędrówce  a najlepszą rzeczą, jaką mogła spotkać na swojej drodze był Emeric. Pomimo swoich dominujących sposobów, mężczyzna otworzył Ivory oczy. Uświadomił, że zasłużyła na więcej, pokazał jej wszystkie możliwości, jakie ma dla niej życie, w tym możliwość wyboru. Naprawdę podobał mi się pomysł wolnej woli i uzdrawiania miłością. Było kilka dość surowych scen, ale ich intensywność i wynikające z nich przesłanie były naprawdę imponujące.

 "Mroczna melodia" to samodzielna książka, która z pewnością spełni twoje oczekiwania. Jeśli lubisz powieści które sprawiają, że ​​zaczynasz kwestionować własną moralność, które są pełne tematów tabu,  to jest to coś dla Ciebie. Jeśli szukasz historii miłosnej, która Cię poruszy, to jest właśnie to. Bardzo mi się spodobała ta historia i z całego serca ją polecam!

 

Tytuł : "Mroczna melodia"

Autor : Pam Godwin

Wydawnictwo : Kobiece

Data wydania : 24 lutego 2021

Liczba stron : 512

Tytuł oryginału : Dark Notes 

 

Tę oraz wiele innych książek erotycznych znajdziecie na półce księgarni internetowej :
https://www.taniaksiazka.pl/
 

 

 

1 komentarz:

Copyright © 2014 CZYTANKA NA DOBRANOC , Blogger